שירות לקוחות: 03-510-1128
0 תפריט
יוטיוב
פייסבוק
אינסטגרם
גוגל
נגישות

כלי נגינה חינוכיים

הוראה מוסיקלית נכונה המשלבת שימוש בכלים איכותיים, תורמת להבנה מוסיקלית עמוקה יותר אצל הילד ומפתחת אוזן מוסיקלית רגישה.

שימוש בכלי נגינה באיכות וצליל טובים, מפתחים באופן משמעותי את חוש השמיעה והיכולות המוטוריות והקוגניטיביות אצל ילדים, ומשפרים את רמת הריכוז, הזיכרון  והדמיון של הילד.

חני בודגוב- בעלת העסק "בודגוב כלי נגינה" וכן חברה בלהקת "סקסטה" עם הלהיטים המוכרים "נולדתי לשלום" או "סינדרלה" ואו "אני עושה לי מנגינות" ועוד הרבה להיטים מוכרים. עומדת מאחורי פיתוח המותג Budagov Kids .  

חני מספרת על תהליך בחירת כלי הנגינה והתאמתם לילדים:
"ישנה חשיבות גדולה לשימוש בכלים איכותיים - אנו עדים לכך שבמסגרות חינוכיות שונות משתמשים ב"כלי נגינה צעצוע" ועל כן החינוך המוסיקלי שמקבלים הלומדים לוקה בחוסר מקצועיות. אנו עוסקים בתחום זה למעלה מ-15 שנים,  הקדשנו לזה מאות שעות של מפגשים עם אנשי מקצוע רבים, כדי ליצור את כלי הנגינה המיטבי, המיועד לטווח רחב של קהלים ולמסגרות חינוכיות מגוונות, כולל למסגרות חינוך מיוחד, שעבורם כלי הנגינה החינוכיים מהווים ערך מוסף של ממש, לקידומם הרגשי והקוגניטיבי של הילדים המיוחדים. חשוב לבדוק את יכולת הכלי לשמור על רמת כיוונון נכונה לאורך זמן, למשל, כלי מחומרים שאינם איכותיים נוטה להתרחב בחום הקיץ ולהתכווץ בחורף, מה שפוגע בתדר ובתהודה. 

אצל ילדים צעירים, חשוב שתדר הצליל לא יהיה חד וצורמני,זה עלול לפגוע בחוש השמיעה ואפילו לגרום לילד חוויה ראשונית שאיננה נעימה כלל וכלל.וחוסר רצון גורף לעסוק במוסיקה.גם לגודל כלי הנגינה ומשקלו יש חשיבות עליונה. יש להתאימו למידות הידיים הקטנות של הילד.כדי שניתן יהיה לו לשאתו בקות ולהפעילות ביעילות וכך לפתח את רמת הקואורדינציה והמוטוריקה העדינה שלו.
שימוש בכלי נגינה כדאי שיהיה חוויתי המשאיר זיכרון מתוק ורצון להתנסות עוד ועוד.בסופו של דבר הילד צריך להנות, ליצור לעצמו עולם של צלילים, ובעיקר כדאי לאפשר לו  לנגן בדברים "של הגדולים". כלים שהם אמיתיים אך מוקטנים בדיוק עבורם.

כלי נגינה שהוא צעצוע - לעולם לא יישמע כמו כלי נגינה אמיתי איכותי ומכבד.


המימד האסתטי חשוב מאוד לילדים, ולכן הכלי חייב להיות 'מגרה' ואטרקטיבי מבחינה ויזואלית. כלי הנגינה החינוכיים נכנסו לתודעה. בשנים האחרונות אני מרגישה שיש דרישה גדולה מתרפיסטיות וממורות למוזיקה  בכלים איכותיים – כלי נגינה ולא 'צעצועי נגינה' שעשויים מפלסטיק וטובים לתינוקות עד גיל שנתיים אך לא מעבר... הערך המוסף בנגינה איכותית מגיל צעיר הוא אדיר – תנו לילדים לנגן כשהם קטנים ותראו את התוצאה, שתגיע ברגישות לדקויות ולניואנסים המוזיקליים שיתפתחו אצלם בגיל בוגר".

ואני, חני בודגוב, נותנת המון כבוד לאוזניים הקטנות האלה, ויודעת בוודאות שהם מבינים הרבה יותר טוב מאיתנו. והאחריות שלנו לגדל דור מוסיקלי משובח.  

ניגודיות גבוהה הגדלת טקסט הדגשת קישורים סגור תפריט נגישות
Inline HTML
המוצר נוסף לרשימת המוצרים, האם תרצה לעבור לעגלת הקניות?

שלחו פרטים ואנו נדאג ליצור עמכם קשר בהקדם

קראתי, ואני מקבל/ת ומאשר/ת את תנאי תקנון האתר