שירות לקוחות: 03-510-1128
0 תפריט
יוטיוב
פייסבוק
אינסטגרם
גוגל
נגישות

אריק איינשטיין

בשנת 1971 ליוותה להקת "הצ'רצ'ילים" את אריק איינשטיין, במופע - 'ישן וגם חדש'. שמוליק בודגוב, והוא אך בן 16, זכה ללוות את גדול זמרי ארצנו: ליותר מכך לא יכול היה לצפות. הלהקה הופיעה כ-30 הופעות בחודש!, ומתוך תקופה זו ניתן לספר סיפור קטן אחד שהתרחש באולפני "קולינור", שיכול לפתוח צוהר על תקופה נפלאה והתחלתית זו. היתה זו ההקלטה השנייה בחייו של בודגוב הצעיר.

המלחין שם-טוב לוי כתב לאריק איינשטיין את השיר "יכול להיות שזה נגמר". אריק איינשטיין, שתמיד חיפש צליל חדש והרפתקני לשיריו, ביקש למצוא סאונד שונה לסולו הגיטרה של השיר. 


איינשטיין היה מודע לרקע ממנו צמח בודגוב: שמוליק צמח בשוליים של עולם המוסיקה הישראלית בתחילת שנות השבעים - המועדונים של רמלה, בהם נגנו רפרטואר מלד זפלין דרך הרולינג סטונס ועד דיפ-פרפל. איינשטיין ידע שיוכל להשיג מבודגוב את הסאונד שחיפש.

באולפן, בהקלטת השיר, ביקש איינשטיין משמוליק שינגן את סולו הגיטרה עם סאונד כמו בשיר
"goodbye to love" של להקת הקרפנטרס. אריק "הדליק" את בודגוב הצעיר, שרץ לביתו להביא את פֶדָל הדיסטורשיין marshallשלו, שהיה מושבת מאז עזב את להקת-הרוק "המחשבות". (המכשיר, העשוי מברזל, נראה כמו מכשיר עינויים מתקופת האינקוויזיציה, גדול, כבד ומגושם). בודגוב חיבר את הפדל למגבר מנורות של marshall, למול עיניו המשתאות של שם-טוב לוי וניגן את סולו הגיטרה הבלתי נשכח שניתן לשמוע עד עצם היום הזה ברדיו. ( * ) 
שם-טוב לוי שנחת לשוק הבידור הישראלי הישר מהאקדמיה למוסיקה בירושלים, לא שמע צליל כזה מימיו והזדעדע לחלוטין. הוא מחה בתוקף על הריסת יצירתו, ושמוליק הקטן הביט בבהלה ב"קרב" בין שם-טוב לאריק איינשטיין, והבין שגרם למהומה לא קטנה. 
אינשטיין ניצח ב"קרב" ולימים שם-טוב לוי תיקן את הדיסטורשן (תיקן את "המעוות") והקליט את השיר מחדש עם יצחק קלפטר בסאונד זך כבדולח. 

בודגוב ניגן עם אינשטיין והצרצי'לים עד לגיוסו לצבא. אריק הגיע באופן מיוחד לבסיס הטירונים ברפיח, כדי לקיים הופעה בהתנדבות וזאת על-מנת שיתאפשר לשמוליק להתגייס חודש מאוחר יותר וכך יוכלו לסיים את סיבוב ההופעות שניקבע מראש.

ניגודיות גבוהה הגדלת טקסט הדגשת קישורים סגור תפריט נגישות
Inline HTML
המוצר נוסף לרשימת המוצרים, האם תרצה לעבור לעגלת הקניות?

שלחו פרטים ואנו נדאג ליצור עמכם קשר בהקדם

קראתי, ואני מקבל/ת ומאשר/ת את תנאי תקנון האתר