שירות לקוחות: 03-510-1128
0 תפריט
יוטיוב
פייסבוק
אינסטגרם
גוגל
נגישות

גיטרות חשמליות לנגנים מקצועיים

הגיטרות החדשות של בודגוב מצויידות בפיקאפים של סימור דאנקן ומיוצרות לפי השיטה שהיתה נהוגה בפנדר וגיבסון בשנות החמישים והששים.

שמוליק בודגוב:
בשנת 2009 נכנס לחנות בתל-אביב גיטריסט שחי בארצות הברית ושמו שגיא בנדו. שגיא הוא חברו הטוב ועוזרו האישי של סימור דאנקן Seymour Duncan – יצרן ה-guitar pickups שייצר  ל- Jimmy Hendrix , Mark knopfler ובעצם כשחושבים על זה למי לא. אחרי כמה דקות של נגינה על הסטראט  והלספול שלי החליט שגיא להתקשר לסימור דנקן ולהציע לו לייצר פיקאפים מותאמים לגיטרות שלי. סימור דאנקן הסכים לאחר שדרש שיתקיימו תנאים מסויימים לגבי הגיטרות וכמובן שהסכמתי מיד.

סימור דאנקן מסביר:

הפיקאפ הוא בעצם מיקרופון שמגביר את הצליל שנוצר משילוב של המיתרים, העץ והפרזול של הגיטרה. מאחר וסוגי העץ, המשקל והמתכת משתנים מגיטרה לגיטרה גם האלקטרוניקה שנבנית עבור כל גיטרה אמורה להיות ייחודית ולהשתנות מגיטרה לגיטרה. (מצב זה מתקיים רק בגיטרות קסטום)

השיטה שסימור דאנקן עובד לפיה היא בדיוק אותה השיטה שהייתה נהוגה בפנדר הישנות והטובות משנות החמישים והשישים והיא מחולקת לשלבים הבאים:
השלב הראשון מתחיל בסוג העץ ומשקלו - alder / swamp-ash  וכו'.
השלב השני מתייחס לפרזול - כל חלקי המתכות ומשקלם שמשפיעים על הסאונד.
השלב השלישי והאחרון הוא שלב הפיקאפים והאלקטרוניקה.

 

  • לשלב הראשון יש השפעה קריטית על הפיקאפ בשל מאסת העץ שהיא האנרגיה/הווליום שלו ,לבין סוג הסליל, עובי הסליל, כמות הפעמים שהסליל מלופף, עצמת המגנט וסוג התושבת של הפיקאפ. אלה תלויים אחד בשני ורק תיאום ביניהם יוצר את ה- sound .
  • לשלב השני נבחרו מפתחות מסוג Grover וגשר מסוג ווילקינסון.
  • לשלב השלישי נבחרו חלקי אלקטרוניקה ספציפיים שמותאמים לפיקאפים ובעלי אמינות וקשר הדוק לסאונד. הגיטרות שמיוצרות על פי התהליך הן:

 Stratocaster
 Telecaster
 Les-Paul

הגיטרות עוברות בקרת איכות קפדנית ואת האלקטרוניקה אנו מרכיבים בארץ כדי לפקח ולוודא שההרכבה עומדת בסטנדרטים של סימור דאנקן. הכלים האלה נשמעים ומרגישים מצויין והם נמכרים כיום בארץ ו
בחו"ל.


 

 

ניגודיות גבוהה הגדלת טקסט הדגשת קישורים סגור תפריט נגישות
Inline HTML
המוצר נוסף לרשימת המוצרים, האם תרצה לעבור לעגלת הקניות?

שלחו פרטים ואנו נדאג ליצור עמכם קשר בהקדם

קראתי, ואני מקבל/ת ומאשר/ת את תנאי תקנון האתר